Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Włodzimierz Haupe

 
zwiń

 • 1924. 01. 17
  Data urodzenia
  Gniezno
 • 1956
  Nagroda
  Prezesa Rady Ministrów za twórczość dla dzieci i młodzieży
 • 1959
  Odznaczenie
  Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski
 • 1994. 03. 10
  Data śmierci
  Warszawa; pochowany na Starych Powązkach

Reżyser i scenarzysta filmów animowanych i fabularnych, pisarz. W 1943 ukończył Wyższą Szkołę Inżynieryjną Wawelberga w Warszawie. W latach 1947-49 jako korespondent prasowy przebywał w Czechosłowacji, gdzie zapoznał się z techniką animacji. Swój pierwszy film zrealizował razem z Haliną Bielińską w 1949 w Szwajcarii. W 1950 rozpoczął pracę w WFF w Łodzi. Współzałożyciel i pierwszy dyrektor Studia Filmów Lalkowych w Tuszynie (obecnie SMFF " Se-Ma-For"). W 1987 roku został wybrany sekretarzem generalnym SFP. Autor powieści kryminalnych wydawanych pod pseudonimem Wawrzyniec Hauser.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Nagrody indywidualne
schowaj

 • 1974
  Gdańsk (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Publiczności
  w kategorii filmu telewizyjnego
 • 1959
  Mannheim (MFF) Wyróżnienie Specjalne
 • 1959
  Edynburg (MFF) Dyplom Honorowy
  Nagroda Roy Thompsona
 • 1959
  Cannes (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Złota Palma w kategorii filmów krótkometrażowych
 • 1958
  Bukareszt (FF Kukiełkowych)
  Brązowy Medal
2022.09.28 01:06:28
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor