Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Grzegorz Eberhardt

Grzegorz Eberhardt

 

 • 1950. 04. 11
  Data urodzenia
  Warszawa
 • 2014. 09. 09
  Data śmierci
  pochowany w Legionowie

Dziennikarz, pisarz, reżyser filmów dokumentalnych. Współpracownik "Tygodnika Solidarność", autor monografii Józefa Mackiewicza.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Varia
schowaj

Nagrody indywidualne
schowaj

 • 2012
  Warszawa (Międzynarodowy Festiwal Filmów Historycznych i Wojskowych) Wyróżnienie w kategorii filmów dokumentalnych
 • 2011
  Gdynia (Ogólnopolski Festiwal Filmowy "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci") Nagroda im. Janusza Krupskiego
 • 2010
  Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych "Tranzyt") Nagroda dla najlepszego polskiego filmu powyżej 40 minut
 • 2010
  Houston (WorldFest Independent Film Festival) Bronze Remi
 • 2009
  Kraków - Nowa Huta (Nowohucki Festiwal Filmowy) I Nagroda za "umiejętność syntezy w temacie tak gorącym emocjonalnie, jak walka o kościół w Nowej Hucie"
 • 2008
  Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski) Dyplom Honorowy za "wierne przedstawienie w filmie dokumentalnym jednego z najważniejszych wydarzeń z historii współczesnej Polski"
2019.12.19 01:30:36
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency