Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Marek Lusztig

Marek Lusztig
Fot. Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie

 

 • 1932. 04. 14
  Data urodzenia
  Warszawa
 • 1972. 05. 10
  Data śmierci
  Szwecja; zginął w wypadku samochodowym; pochowany na Cmentarzu Bródnowskim w Warszawie

Kompozytor. Ukończył średnią szkołę muzyczną w Łodzi oraz rusycystykę na Uniwersytecie Warszawskim. Należał do założycieli STS w Warszawie (1954). Do końca życia pozostawał w radzie artystycznej tego teatru, a w sezonie 1968/69 sprawował też funkcję kierownika muzycznego. Od 1958 do śmierci był stałym współpracownikiem Polskiej Kroniki Filmowej, przygotowywał dla niej ilustracje muzyczne.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Varia
schowaj

 • 2020
  Piosenka: CZERWONE MAKI NA ENTEJ ULICY - Muzyka
  Piosenka: DZIOBAK - Muzyka
 • 1986
  Utwór muzyczny: utwory muzyczne - Muzyka
 • 1961
  Piosenka: PIOSENKA O KATARZYNIE - Muzyka

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

2021.05.25 00:41:33
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor