Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Ewelina Nurczyńska-Fidelska

Ewelina Nurczyńska-Fidelska
Fot. Centralny Gabinet Edukacji Filmowej

 
zwiń

 • 1938. 08. 11
  Data urodzenia
  Łódź
 • 2011
  Nagroda
  Nagroda Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii: krytyka filmowa
 • 2016. 04. 28
  Data śmierci
  Łódź

Filmoznawca, profesor Uniwersytetu Łódzkiego, jedna z założycielek studiów kulturoznawczych w Łodzi. Autorka monografii: "Andrzej Munk" (1982), "Czas i przesłona. O Filipie Bajonie i jego twórczości" (2003), "Polska klasyka literacka według Andrzeja Wajdy" (2010) oraz książek z zakresu edukacji filmowej "Edukacja filmowa na tle kultury literackiej" (1989) i "Film w szkolnej edukacji humanistycznej" (1993). Współautorka książki "Kino bez tajemnic" (2009). Redaktorka lub współredaktorka kilkunastu książek zbiorowych, m.in. "Szkoła polska – powroty" (1998), "Kino polskie w trzynastu sekwencjach" (2005), "Filmowy świat Andrzeja Wajdy" (2003) oraz autorka kilkudziesięciu rozpraw i szkiców, głównie z zakresu kina polskiego.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

  Konsultacja
  schowaj

 • 1988
  Film dokumentalny
  Konsultacja (naukowa)
2019.12.26 01:09:50
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego