Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Irena Renard

Irena Renard
Fot. Dział Dokumentacji ZASP

 
zwiń

 • 1888. 06. 25
  Data urodzenia
  Warszawa
 • 1910
  Wykształcenie
  Klasa Dramatyczna przy Warszawskim Towarzystwie Muzycznym. Szkołę ukończyła z wyróżnieniem.
 • 1989. 11. 24
  Data śmierci
  Warszawa; pochowana na Starych Powązkach

Aktorka. Po ukończeniu szkoły została zaangażowana do Teatru Małego w Warszawie. Następnie występowała gościnnie w Płocku, Kaliszu i Krakowie. W l. 1912-1917 grała w warszawskich teatrach: Nowym i Letnim, odnosząc sukcesy głownie w komediach, w l. 1917-1919 była aktorka Teatru Polskiego. Następnie wyjechała do Paryża. w 1923 r. wróciła do Warszawy. W sezonie letnim 1924 występowała w Teatrze Letnim w Kaliszu, po czym ustąpiła ze sceny. Po II wojnie św. pojawiła się w Krakowie i w l. 1945-48 występowała w zespole pn. Polski Teatr Objazdowy. Następnie powróciła do teatrów warszawskich. W 1956 r. przeszła na emeryturę.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

  Obsada aktorska
  schowaj

 • 1948
  Film fabularny
  Obsada aktorska
 • 1919
  Film fabularny
  Obsada aktorska (Lena, siostra Ruszczyca)
 • 1918
  Film fabularny
  Obsada aktorska (Lena)
 • 1913
  Film fabularny
  Obsada aktorska
2019.12.29 00:49:26
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency