Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Edward Szuster

 
zwiń

 • 1918. 05. 25
  Data urodzenia
  Genewa
 • 1944
  Odznaczenie
  Krzyż Walecznych
 • 1966
  Odznaczenie
  odznaka "Zasłużony Działacz Kultury"
 • 1985
  Nagroda
  Nagroda miasta Łodzi
 • 1986
  Odznaczenie
  Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski
 • 2011. 12. 01
  Data śmierci
  Łódź; pochowany na cmentarzu komunalnym na Dołach

Pisarz, scenarzysta. Debiutował w roku 1945. W latach 1949-51 pracował w Dziale Programowym Wytwórni Filmów Fabularnych w Łodzi, był także wykładowcą łódzkiej PWSF. W latach 1952-55 pełnił obowiązki kierownika literackiego Teatru Powszechnego w Łodzi. W latach 1963-73 redaktor naczelny Łódzkiego Ośrodka Telewizyjnego, później zastępca redaktora naczelnego rozgłośni łódzkiej Polskiego Radia.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Pierwowzory i ekranizowane sztuki
schowaj

Nagrody indywidualne
schowaj

 • 1950
  Nagroda Państwowa zespołowa III stopnia; za scenariusz i scenopis

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

2020.06.23 00:48:47
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski