Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Kazimierz Szubert

 
zwiń

 • 1902. 03. 22
  Data urodzenia
  Warszawa
 • 1918
  Wykształcenie
  szkoła dramatyczna H. Hryniewieckiej w Warszawie
 • 1918
  Debiut teatralny
  rola Władka w "Żołnierzu królowej Madagaskaru" w Teatrze Współczesnym w Warszawie
 • 1956
  Nagroda
  Nagroda Artystyczna m. Krakowa
 • 1956
  Odznaczenie
  Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski
 • 1956. 12. 11
  Data śmierci
  Kraków; pochowany na Cmentarzu Rakowickim (kw. Ba rz. 6 g. 10)

Aktor, reżyser teatralny. Występował m. in. w Inowrocławiu, Krakowie, Wilnie, Łodzi, Warszawie i Poznaniu. Podczas wojny pracował jako barman i kelner, następnie występował i reżyserował w teatrach jawnych. W 1945 zaangażował się do Teatru im. Słowackiego w Krakowie, w 1946 wraz z Mieczysławą Ćwiklińską brał udział w objeździe ze "Skizem". W 1947 występował w Teatrze Kameralnym TUR w Krakowie, w sezonie 1948/49 w Teatrze Starym, 1949/50 w Teatrze Polskim w Bielsku. W 1950-52 grał i reżyserował w Teatrze Młodego Widza w Krakowie, w 1952-54 był tam zaangażowany w Teatrach Dramatycznych.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

2019.12.30 01:12:52
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency