Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Mieczysław Serwiński

 
zwiń

 • 1901. 12. 04
  Data urodzenia
  Czeladź
 • 1926
  Egzamin eksternistyczny
  ZASP
 • 1926. 01. 19
  Debiut teatralny
  rola Jaśka w "Weselu" w Instytucie Reduty w Wilnie (informacja pochodzi od M.S.)
 • 1951
  Nagroda
  III nagroda za rolę Wojciecha Matusiaka w "Awansie" Żółkiewskiej w Teatrze Powszechnym w Warszawie na Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych
 • 1966. 01. 25
  Data śmierci
  Warszawa

Właściwie: Mieczysław Serwa-Serwiński. Aktor, reżyser. W latach 1920-24 studiował na Politechnice Warszawskiej. W 1924 wstąpił do Instytutu Reduty. Następnie występował w Warszawie, Katowicach, Toruniu, Poznaniu i Bydgoszczy. Brał udział w kampanii wrześniowej, a później w konspiracji. Został aresztowany w 1941 i do końca wojny był w obozach w Oświęcimiu i Oranienburgu. Po wojnie występował w Teatrze Polskim i Nowym w Poznaniu (1945-47), w Teatrze Dolnośląskim we Wrocławiu (1947-49), w objazdowym zespole ARTOS-u (1949/50). Od 1950 do końca życia pracował w Teatrze Powszechnym w Warszawie.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

2021.11.02 07:07:24
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl