Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Wojciech Wojtecki

Wojciech Wojtecki - galeria
Fot. Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie

 

 • 1908. 07. 17
  Data urodzenia
  Warszawa
 • 1964. 06. 19
  Data śmierci
  Monachium; RFN

Aktor, reżyser teatralny. Karierę sceniczną rozpoczął na początku lat trzydziestych w Częstochowie, później do wybuchu wojny występował w Krakowie, Lwowie i Warszawie. W 1939 znalazł się na Węgrzech, gdzie zorganizował Teatr Objazdowy Polskiej YMCA działający przez półtora roku pośród polonii węgierskiej. Następnie przedostał się do Palestyny, gdzie został aktorem i reżyserem Teatru Żołnierskiego Samodzielnej Brygady Strzelców Karpackich. Po zakończeniu wojny pozostał na emigracji w Anglii, gdzie kierował londyńskim Teatrem Aktora oraz organizował polonijne życie teatralne. W latach 1957-60 był prezesem ZASPu na Emigracji.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

  Lektor
  schowaj

 • 1944
  Film dokumentalny - fabularyzowany
  Lektor
 • Obsada aktorska
  schowaj

 • 1937
  Film fabularny
  Obsada aktorska (hrabia Bohdan Michorowski)
2020.01.01 04:36:06
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor