Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Zbigniew Staniewicz

Zbigniew Staniewicz - galeria

 

 • 1906. 09. 16
  Data urodzenia
  Petersburg
 • 1934. 05. 14
  Data śmierci
  Warszawa; zmarł w następstwie samobójczej rany postrzałowej piersi; pochowany na Cmentarzu Bródnowskim

Aktor filmowy. Dzieciństwo spędził w Rosji, do Polski powrócił wraz z rodziną w 1920. Początkowo pracował jako urzędnik w PKP. W 1929 wziął udział w konkursie na amanta filmowego zorganizowanym przez redakcję "Wieczoru Warszawskiego" i wytwórnię "Forbert-Film". W wyniku owego konkursu otrzymał swą pierwszą - jeszcze epizodyczną - rolę w filmie "Mocny człowiek". Kolejne filmy uczyniły z niego gwiazdę. W 1933 zdobył tytuł "arbitra elegantiarum" na Balu Mody zorganizowanym przez Związek Artystów Dramatycznych. Pomimo błyskotliwej kariery po przedwczesnej i tajemniczej śmierci szybko popadł w zapomnienie.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

  Obsada aktorska
  schowaj

 • 1934
  Film fabularny
  Obsada aktorska (kłusownik Zbych)
 • 1934
  Film fabularny
  Obsada aktorska (Zbigniew Reliński, syn Stefana)
 • 1933
  Film fabularny
  Obsada aktorska (wachmistrz Stanisław)
 • 1933
  Film fabularny
  Obsada aktorska (Jur)
 • 1932
  Film fabularny
  Obsada aktorska (Zbig)
 • 1929
  Film fabularny
  Obsada aktorska (nie występuje w napisach)
2022.05.06 02:07:22
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman