Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Józef Patkowski

 
zwiń

  • 1929. 11. 15
    Data urodzenia
    Wilno
  • 1999
    Nagroda
    Doroczna Nagroda Ministra Kultury i Sztuki w dziedzinie muzyki

Muzykolog. W r.1953 ukończył studia muzykologiczne na Uniwerytecie Warszawskim. Studiował również fizykę. W latach 50-tych ilustrator i konsultant muzyczny w Teatrze Polskiego Radia (słuchowiska). Wieloletni kosultant muzyczny Wytwórni Filmów Dokumentalnych w Warszawie. W 1957 roku założył Studio Eksperymentalne Polskiego Radia, którym kierował do r.1985. W latach 50-tych do 70-tych prowadził działalność dydaktyczną w Instytucie Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego. Emerytowany profesor Akademii Muzycznej w Krakowie, gdzie od 1973 do 2000 kierował założonym przez siebie Studiem Muzyki Elektronicznej. W latach 60-tych i 70-tych, razem z Krzysztofem Szlifirskim tworzył muzykę do filmów o charakterze dokumentalno impresyjnym, a także filmów fabularnych. W latach 1979-85 był Prezesem Związku Kompozytorów Polskich. Od wczesnych lat 60-tych, prowadzi cykl audycji radiowych "Horyzonty Muzyki". Odznaczony Krzyżem Kawalerskim i Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski i Złotym Krzyżem Zasługi.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

2020.02.13 01:05:25
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman