Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Klara Sarnecka

 

 • 1897. 04. 04
  Data urodzenia
  Warszawa
 • 1974. 10. 30
  Data śmierci
  Skolimów k/Warszawy

Działalność aktorską rozpoczęła w sezonie 1919/20 w T. Dramatycznym w Warszawie. Następnie grała w stołecznym T. Polskim, Małym i Letnim. Później występowała w wielu teatrach Polski, m. in. w Kaliszu, Płocku, Poznaniu, Bydgoszczy, wielokrotnie uczestniczyła w objazdach po Polsce, m. in. w objazdowych przedstawieniach Reduty (1938/39). W l. 1945-47 występowała w Krakowie w operetkach. Następnie była aktorką T. Miejskiego w Bydgoszczy (1949), T. im. Węgierki w Białymstoku (1949/50), T. Ziemi Rzeszowskiej (1950-51). W 1956 przeszła na emeryturę, grała jednak nadal. W 1967 r. zamieszkała wraz z mężem w Schronisku Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

  Obsada aktorska
  schowaj

 • 1936
  Film fabularny
  Obsada aktorska (nie występuje w napisach)
 • 1933
  Film fabularny
  Obsada aktorska (nie występuje w napisach)
2019.12.30 03:26:39
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski