Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Kazimierz Radowicz

 
zwiń

 • 1931. 03. 04
  Data urodzenia
  Ostrów Wielkopolski
 • 1987
  Nagroda
  Nagroda Przewodniczącego Komitetu ds. Radia i Telewizji za osiągnięcia w twórczości literackiej, szczególnie w dziedzinie słuchowisk radiowych
 • 1998
  tytuł Honorowego Obywatela Ostrowa Wielkopolskiego
 • 2018. 04. 22
  Data śmierci
  Gdańsk

Literat, dziennikarz, scenarzysta filmowy. Ukończył filologię polską na KUL (1955). Debiutował w 1953 na łamach tygodnika "Dziś i Jutro" jako prozaik. Od 1956 pracował w Gdańskiej Rozgłośni Polskiego Radia, od 1971 był zastępcą redaktora naczelnego. Sekretarz Zarządu Oddziału Gdańskiego ZLP (1975-78). Wiceprezes Zarządu Oddziału Gdańskiego Stowarzyszenia Marynistów Polskich (od 1981). Od 1992 prezes gdańskiego oddziału Związku Literatów Polskich. Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich oraz ZAiKS-u.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Pierwowzory i ekranizowane sztuki
schowaj

Nagrody indywidualne
schowaj

 • 1988
  Nagroda Przewodniczącego Komitetu d/s Radia i Telewizji nagroda zepołowa
 • 1987
  Nagroda Szefa Kinematografii (Przewodniczącego Komitetu Kinematografii) za twórczość filmową w dziedzinie filmu fabularnego za rok 1986

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

2021.08.03 00:51:31
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency