Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Jerzy Marr

Jerzy Marr - galeria

 

  • 1901. 03. 21
    Data urodzenia
    Lwów
  • 1962. 05. 09
    Data śmierci
    Warszawa; pochowany na Cmentarzu Bródnowskim

Właściwe nazwisko Oktawian Zawadzki. Studiował na Politechnice Lwowskiej, później na Wydziale Prawa Uniwersytetu Jana Kazimierza, studiów tych nie ukończył. W tym okresie rozpoczął występy w zespołach amatorskich. W 1927 r. upomniał się o niego film. Zaczął grać regularnie w filmach, zdobywają status gwiazdy. Jednak po wprowadzeniu dźwięku jego kariera zamarła. artysta zajął się organizacją Sekcji Filmowej ZASP. Pracował intensywnie nad dykcją i w 1932 r. powrócił na ekrany. Podczas okupacji pracował jako kelner. Po zakończeniu wojny nie znalazł zatrudnienia w przemyśle filmowym i poświęcił się aktorstwu teatralnemu. Grał w teatrach: Studio w Warszawie (1946/47), Miejskim w Lublinie (1947/48), im. Jaracza w Olsztynie (1948/51), Ludowym w Warszawie (1951-62).

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

2021.05.15 02:03:20
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski