Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

BEZ WIZY

 • Etiuda szkolna
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2007
 • Gatunek:
  Etiuda fabularna
 • 16' 26"

Na zagubionym w górskim lesie posterunku straży granicznej, dzień leniwie dobiega końca, kiedy pod szlaban zajeżdża dziwny pojazd a z pojazdu wysiada dziwna postać, która swobodnym gestem otwiera sobie przejazd. Strażnicy Edmund i Romek zmuszeni są do błyskawicznej interwencji, w końcu są świadkami próby nielegalnego przekroczenia granicy. Zabawny i ciepły obraz różnic dzielących ludzi, na skutek odgórnych, sztucznych podziałów, barier i granic. Po spotkaniu z tajemniczym przybyszem, Edmund z Romkiem też będą musieli przekroczyć kilka granic, jednak tych trudniejszych do przejścia, tych tkwiących w naszych głowach.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2007
  Monachium (MKFK "Wszyscy ludzie są wolni i równi...")-III nagroda
 • 2007
  Gdańsk (Przegląd Filmów Amatorskich i Niezależnych "Wydmy")-Grand Prix
 • 2008
  Tarnobrzeg (Festiwal Filmów Niezależnych "Bartoszki Film Festival")-nagroda za reżyserię
2017.02.11 01:14:58
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych