Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PLANE TO THE NEXT BUS STOP

 • Tytuł alternatywny: SAMOLOT NA AUTOBUS
 • Etiuda szkolna
 • Produkcja:
  Polska, Niemcy
 • Rok produkcji:
  2012
 • Gatunek:
  Etiuda fabularna
 • Barwny, 20' 38"

Każdy z nas jest skądś. Albo uciekamy z tego miejsca albo gonimy wspomnienia o nim.
"Samolot na Autobus" to historia 24letniej dziewczyny o imieniu Fra, która staje przed koniecznością dokonania zerojedynkowego wyboru. Albo zostanie w swoim rodzinnym mieście (Sopocie) albo wyjedzie spełnić swoje marzenia.
Pachnący jesienią Sopot i ludzie stąd wydają się "nieporzucalni". Pozostanie oznacza jednak stagnację. Wyjazd -uprawdopodobni samorealizację. Fra pragnie, ale się boi. Wierzy, ale wątpi. Bogactwo emocji targających główną bohaterką możemy obserwować dzięki technice poliwizji. "Samolot na Autobus" to pierwszy w Polsce film, w którym zastosowano tą technikę jako środek narracji. Dzięki temu możemy znaleźć się w samym środku przeżyć i emocji bohaterki.
Tak jak w nas jest więcej niż jedna myśl w danej chwili, tak i na ekranie obserwujemy więcej niż jeden kadr. Niczym myśli ekranowe kompozycje ulegają ciągłym zmianom.
Wśród setek obrazów - skojarzeń każdy może znaleźć cząstkę siebie.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2022.05.21 05:28:48
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman