Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SASZKA, SASZKA...

 • Etiuda szkolna
 • Produkcja:
  Polska, Rosja
 • Rok produkcji:
  2011
 • Gatunek:
  Etiuda dokumentalna
 • Barwny, 11' 37"

Sasza mieszka z mamą w wiosce w pobliżu Kazania, w rosyjskim Tatarstanie. Jako dziewięciolatek poszedł do szkoły kadetów, bo chce zostać żołnierzem. Ma dalekosiężne plany - chce studiować w Akademii Marynarki Wojennej w odległej Samarze. Jego mama stara się go jednak odwieść od tego pomysłu, twierdząc, że nigdzie go nie puści, mimo że dwunastoletni dziś chłopak, będzie już wtedy dorosły.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2012
  Wrocław (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Nowe Horyzonty"; do roku 2010 "Era Nowe Horyzonty")-Nagroda London Film Academy
  uzasadnienie jury: Ten dokument o trudnej relacji nastolatka z matką wywarł na nas mocne wrażenie. Pięknie wyreżyserowany w warstwie wizualnej film wykorzystał w poetycki sposób inscenizację, aby wskazać na złożoną dynamikę rodziny. Reżyser Michał Szcześniak pokazał się poprzez ten film jako obiecujący talent.
 • 2011
  Kazań (Międzynarodowa Letnia Szkoła Filmowa WGIK)-Nagroda dla najlepszego filmu
 • 2011
  Kazań (Międzynarodowa Letnia Szkoła Filmowa WGIK)-Nagroda za najlepsze zdjęcia
 • 2011
  Kazań (Międzynarodowa Letnia Szkoła Filmowa WGIK)-Nagroda Publiczności
2017.02.11 01:20:10
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych