Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

LEŚNE LICHO

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1997
  • Premiera:
    1998. 01. 16
  • 39 min

Poetycka baśń o samotności i przyjaźni, ciekawości świata i potrzebie bycia razem - w ciekawej, pobudzającej wyobraźnię inscenizacji. Leśne Licho żyje sobie w lesie, wszystko obserwuje i spisuje kronikę. Nie różni się niczym od innych stworzeń, podobnie wygląda i tak samo odczuwa smutek czy radość. Spotykając się z różnymi postaciami, coraz lepiej poznaje siebie i coraz mocniej pragnie znaleźć przyjaciela, stać się cząstką leśnej społeczności. Wreszcie wyrusza w drogę, by szukać kogoś bliskiego. Przy okazji Leśne Licho wiele się uczy, przede wszystkim zaczyna rozumieć, kogo można nazwać przyjacielem. Ptak podpowiada, że komuś takiemu można zaufać, tzn. uwierzyć, że nigdy nie użyje przeciwko nam siły, niekoniecznie fizycznej, nawet jeśli w jakiejś dziedzinie będzie mocniejszy. Bujający się na gałęzi Topolowy Puch zwraca uwagę, że przyjaciele powinni wiele o sobie wiedzieć, być blisko siebie, co nie oznacza, że wartość ma tylko to, co można mieć stale. Mądry Król Mchów przypomina, że nie wystarczy sama obecność drugiej osoby, to musi być ktoś, kto chce być przyjacielem - przyjaźń trzeba umieć dawać, aby móc ją zatrzymać. Poczciwe, naiwne, szczere Leśne Licho, narażając się na wiele niebezpieczeństw, zgodnie ze światłymi wskazówkami nawiązuje wciąż nowe kontakty, nie zawsze udane. Nie chce kolegować się ze Smutkiem, choć trochę mu współczuje, że wszyscy go przepędzają. Sprzecza się z Błędnym Ognikiem, nie rozumiejąc, jak można "po nic" robić coś złego, sprowadzać ludzi na manowce. Odgania zwątpienie, wierząc, że dzisiaj będzie lepsze od wczoraj. Wreszcie na horyzoncie pojawia się roześmiane Ni-To-Ni-Owo w dziewczęcej postaci. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
LEŚNE LICHO
AutorGabriela Górska
2022.05.21 05:32:38
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman