Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

HISTORIA O PTAKU CIS

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1997
  • Premiera:
    1988. 09. 18
  • 29 min

Urzekające plastycznie, poetyckie widowisko o wartości i potrzebie marzeń oraz o ludzkiej solidarności, dzięki której można przezwyciężyć wszystkie trudności. Na szarym, brzydkim podwórku żyją biedacy. Są wśród nich m.in. muzyk Doremus z siostrą Zorzą, Jadwinia i zbieracz butelek Flacha. Starają się jakoś ubarwić swą niewesołą i ubogą egzystencję. Flacha uczy innych patrzeć na świat przez kolorowe szkiełka. Doremus zaś swą grą na trąbce zmienia smutek w radość, wywołując przynoszącego szczęście Ptaka Cis. Niestety. Nawet ta cząstka szczęścia zostaje mieszkańcom podwórka zabrana. Zły i bezwzględny Gruby Szef zabiera trąbkę, a wraz z nią radość. Ograbieni nie zrażają się tym jednak. Postanawiają zmienić otaczający ich świat siłą marzeń. Ptak Cis powraca. Lecz znów idylla nie trwa długo. Zły człowiek zabiera Ptaka. Tym razem wszystko wydaje się stracone. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
HISTORIA O PTAKU CIS
AutorJoanna Kulmowa
2023.01.18 00:15:44
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor