Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

FIGURKI PANA GRACJANA

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1997
  • Premiera:
    1998. 01. 23
  • Barwny, 43 min

W słynnej pracowni Gracjana Lepianki na Krakowskim Przedmieściu, pełnej starych bibelotów i pięknych, kruchych przedmiotów, mistrz właśnie skleja starą porcelanową filiżankę. Nagle do zakładu słynnego rzemieślnika trafia poeta z pękniętym sercem. Lepianko na oczach zdumionych klientów skleja serce, zaś poeta w dowód wdzięczności - zaczarowuje pracownię i obdarza wypełniające ją piękne przedmioty życiem. Odtąd dziwom i niezwykłym wypadkom nie ma końca. Dwa smoki ze starej japońskiej wazy postanawiają się uwolnić, przy czym jeden z nich decyduje się na spacer po ulicach Warszawy. Piękna figurka z porcelanowego kompletu rodem z Miśni poszukuje od lat swojego towarzysza Alberta. Szczęśliwy traf sprawia, że odnajduje go w pracowni. Czary poety komplikują też i ubarwiają losy klientów Lepianki. Wszystko jednak kończy się magicznym happy endem. Spektakl jest poetycką, nadrealistyczną opowieścią o nie istniejącym już świecie i niezwykłej postaci warszawskiego rzemieślnika, która też przeszła już do legendy. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
FIGURKI PANA GRACJANA
AutorŻywia Karasińska-Fluks
2022.05.21 05:32:27
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych