Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

CZERWONY KAPTUREK

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1997
  • Premiera:
    1998. 01. 02
  • 47 min

Dowcipne widowisko z piosenkami, w gwiazdorskiej obsadzie - dla całej rodziny. Podobnie jak większość baśni Jewgienija Szwarca (1896-1958), "Czerwony kapturek" jest uniwersalną przypowieścią o słabościach ludzkiego charakteru i niezniszczalności zła, które wciąż się odradza. Mimo że dobro, jak to w bajce, zawsze zwycięża, to zło będzie się czaić nadal. Tę trudną prawdę rosyjski dramaturg, specjalizujący się w "baśniach dla dorosłych", przekazuje również dzieciom, tworząc w tonacji, którą łatwo i chętnie podchwytują. W jego najbardziej znanych sztukach ("Nagi król", "Człowiek i cień", wymierzony przeciwko totalitarnej dyktaturze "Smok"), i w utworach raczej dla młodszej widowni ("Najzwyklejszy cud", "Czerwony kapturek") dominują elementy przekory i ironii, dowcipu i groteski.
Historia zaczyna się tak jak u pana Perrault. Czerwony Kapturek, chcąc odwiedzić Babcię, musi przejść przez las, gdzie panuje niepodzielnie i już czyha na nią zły Wilk. Dziewczynkę próbują chronić zaprzyjaźnione Ptaki, Wąż, Niedźwiedź i Zając. Lisica, która pragnie przejąć władzę w lesie, perfidnymi intrygami niszczy solidarność przyjaciół. Jedynie tchórzliwy z natury Zając ma odwagę jej się przeciwstawić, niestety, wpada w pułapkę zastawioną na Wilka. Czerwony Kapturek szczęśliwie unika niebezpieczeństw i dociera do babcinej chatki. Nie wie, że Wilk przybył tu pierwszy, połknął Babcię, a teraz chce pożreć również jej wnuczkę, więc udaje starszą panią, by zmylić czujność dziewczynki. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
CZERWONY KAPTUREK
AutorJewgienij Szwarc
PrzekładIrena Lewandowska
2017.02.11 01:27:01
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego