Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

IMPULS

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1997
  • Premiera:
    1997. 10. 10
  • Barwny, 54 min

Komedia kryminalna rozgrywająca się we współczesnych polskich realiach. Sprawdzona spółka autorska Brutter-Dutkiewicz tym razem bierze na warsztat środowisko tzw. polskiego biznesu i jego niezbyt jasne i czyste powiązania z decydentami na szczeblach ministerialnych i w policji. Różnego rodzaju afery korupcyjne splatają się z intrygą kryminalną, a w zawiązaniu (i rozwiązaniu) obu wątków bardzo ważną rolę odgrywają przedstawicielki najstarszego zawodu świata, uprawiające miłość za pieniądze, choć nie tylko.
Jedna z nich, śliczna Jola, doskonale znana w sferach politycznych, policyjnych i w "szarej strefie" biznesowej, od pewnego czasu jest silniej związana z dyrektorem Waxmanem, wysokim urzędnikiem ministerialnym. Waxman znany jest z tego, że nie bierze łapówek - do nikogo nie pasuje bardziej niż do niego powiedzenie "urzędnik musi być czysty jak żona cezara". Dobiegający pięćdziesiątki mężczyzna jest gotów ożenić się z panienką, bo jego małżeństwo, choć jeszcze formalnie trwa, faktycznie "się skończyło", a przy Jolce czuje się jak młody bóg. Szkolna koleżanka Joli gorąco ją do tego namawia, dziewczyna ma jednak inny pomysł na życie. Od kumpla prowadzącego półlegalne interesy z Rosjanami dowiaduje się, że Waxman przyjął od niego "walizkę pieniędzy" w zamian za koncesję - i obietnicy nie dotrzymał. Jola wyczuwa wielką forsę w zasięgu ręki. Jest w posiadaniu kasety kompromitującej kochanka, nagranej podczas gorących nocy w jej mieszkaniu. Teraz zastanawia się tylko, komu ją sprzedać - Waxmanowi, który też okazał się oszustem, jak wszyscy jej klienci, biznesmenowi Figlewiczowi, aby mógł szantażować urzędnika ministerstwa, nieszczęsnej Waxmanowej walczącej o ocalenie małżeństwa - czy może wszystkim zainteresowanym po kolei. Proponuje współpracę zaufanej koleżance, bo sama nie zdołałaby "wykręcić takiego numeru". Wkrótce przyjaciółka zgłasza na policji zniknięcie Joli Kęcik. Ślady bójki w mieszkaniu i krwi na podłodze skłaniają do przypuszczeń, że dziewczynie stało się coś złego. Komisarz Kosmala, skądinąd również dobry znajomy zaginionej, ma jednak pewne wątpliwości. Gdy człowiek siedzi tyle lat w tej robocie co on, zna się na ludziach lepiej niż profesor psychologii. W domu uprowadzonej - a może nawet denatki? - zostały jej dokumenty i cenna biżuteria, ale zniknęły szminka i puder, akcesoria w jej zawodzie niezbędne. Kosmala, z pozoru ciamajdowaty glina w lichym płaszczyku niczym jakiś porucznik Columbo, podejmuje energiczne działania, by zamknąć śledztwo szybko i ku zadowoleniu wszystkich, nie wyłączając oficera na państwowej posadce. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
IMPULS
AutorRobert Brutter
AutorMaciej Dutkiewicz

Varia
pokaż

2024.06.06 00:41:48
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.