Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WAGARY Z KOSMITĄ

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1998
  • Premiera:
    2000. 09. 04
  • 41 min

Współczesna komedia obyczajowa dla dzieci, z przebojową piosenką "Ten najlepszy dzień" w wykonaniu Małgorzaty Ostrowskiej. Niestety, dla 11-letniego Marka, bohatera opowieści, nie był to dzień najbardziej udany. A zapowiadało się tak wspaniale. Mama bez cienia wątpliwości uwierzyła w chorobę syna, pozwoliła małemu symulantowi zostać w domu. Marek postanawia wykorzystać czas wagarów na wypróbowanie skuteczności emitera fal kosmicznych, działającego podobno na kosmitów jak magnes. Ma nadzieję, że dzięki aparaturze, którą własnoręcznie skonstruował, zdoła wreszcie nawiązać kontakt z cywilizacją pozaziemską. Chłopak ma jednak pecha. Przez cały dzień odwiedzają go niespodziewani i kłopotliwi goście. Gadatliwa i wścibska sąsiadka wdziera się do mieszkania pod pretekstem zwrotu dwóch pożyczonych jaj. Listonosz, skądinąd też entuzjasta UFO, przynosi zaprenumerowane pisma, przy okazji zostawiając podejrzaną paczkę dla sąsiadki. Potem zjawia się Artur, podobno kolega Bożenki z wakacji - zachowuje się dziwnie i w żaden sposób nie daje się wyprosić, chociaż Marek tłumaczy, że siostry nie ma w domu. Sąsiadka odbiera swą przesyłkę, kuzynka Zuzia z trójką urwisów przysparzają chłopcu nowych kłopotów. Sporo czasu zabiera mu Waldi, naciągacz reklamujący teleturniej "Walec szczęścia", oraz trzy aktywistki Towarzystwa Ochrony Czworonogów. Gdy kończy się wreszcie korowód intruzów, Marek może przystąpić do swego eksperymentu. Niestety, sytuacja znów wymyka mu się spod kontroli. I chłopiec sam już nie wie, czy przegapił prawdziwego kosmitę, który zjawił się w jego domu w ludzkiej postaci i odszedł nie rozpoznany, czy też z niego zakpiono. Może ktoś oszukał go tak, jak on oszukał mamę i lekarza. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2022.05.21 05:31:54
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych