Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SWOJA

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1998
  • Premiera:
    1999. 03. 29
  • Barwny, 37 min

Stylowo zrealizowane widowisko psychologiczno-obyczajowe, osadzone w realiach lat trzydziestych, tuż przed wybuchem wojny. Opowiada o przemożnej potrzebie odnalezienia własnej tożsamości, o bezradności dorosłych wobec swojego dziecka i odpowiedzialności za sytuację, którą sami stworzyli, a także o tym, jak łatwo zranić spontaniczne uczucie małego człowieka. W spektaklu wystąpiły dzieci ze szkoły podstawowej w Dąbrowie nad Czarną i wsi Bilska Wola. Tytułowa bohaterka mieszka wraz z ojcem nauczycielem na wsi. Opiekuje się nią niania Sałkowa. Mama dziewczynki opuściła rodzinę i wyjechała do miasta, realizując swoje tęsknoty za "miejskim życiem". Na wsi wszyscy mówią o Kasi "swoja", lubią ją i akceptują. Wciąż powracające wspomnienie i marzenia o bliskości matki uświadamiają jednak dziewczynce, że nie wystarczy być "swoją" dla wszystkich. Kasia chce być z mamą, którą ciągle bardzo kocha, krótkie spotkania już jej nie zadawalają. Nie potrafi też wybrać pomiędzy matką a ojcem. Oboje są jej równie potrzebni. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
SWOJA
AutorBarbara Winklowa
2023.01.18 00:15:07
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski