Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SKRZYPKI

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1999
  • Premiera:
    2000. 06. 03
  • Barwny, 37 min

Współczesna bajka - moralitet o spotkaniu dwóch chłopców, których dzieli status społeczny i warunki życia, lecz łączy wspólna pasja. Mikołaj, uczeń szkoły muzycznej, przyjeżdża do Polanicy na konkurs. Poznaje tam Wojtka, miejscowego chłopaka, utalentowanego samouka, któremu nawet nieznajomość nut nie uniemożliwia rozwijania muzycznych fascynacji. Wkrótce Mikołaj wygrywa konkurs, a Wojtek traci swoje skromne skrzypce. Wydarzenia te sprawiają, że losy obydwu chłopców splatają się. Egoistyczny, pewny siebie, "zimny profesjonalista" Mikołaj uczy się dzięki Wojtkowi, czym jest wrażliwość i spontaniczność w traktowaniu ludzi, przyrody i dźwięków. Dostrzega też wartość bezinteresownej przyjaźni.
Scenarzystą i reżyserem spektaklu jest Jan Jakub Kolski, doświadczony twórca licznych filmów dokumentalnych i fabularnych, w których oryginalnie połączył czułość na piękno natury z intrygującymi wątkami etycznymi i mitologicznymi. Podobnie jest w "Skrzypkach". Spektakl odznacza się nie tylko dużą urodą plastyczną, lecz także w ujmujący sposób sugeruje, co w życiu jest naprawdę ważne i piękne. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2022.05.21 05:31:04
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor