Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PERŁY SZCZĘŚCIA NIE DAJĄ

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1999
  • Premiera:
    2000. 11. 06
  • Barwny, 42 min

Współczesne widowisko dla dzieci, rozgrywające się w scenerii wielkomiejskiego osiedla, z udziałem aktorów dziecięcych, z nastrojowymi zdjęciami autorstwa Piotra Wojtowicza.
Grupka przyjaciół korzysta z każdej okazji, by wyrwać się z zatłoczonego blokowiska. Dzieci wymykają się nad pobliskie jeziorko, oglądają slajdy z egzotycznych wypraw, a przede wszystkim marzą o zbudowaniu własnego jachtu. Marcin przynosi rozrysowane plany. Piotrek obiecuje zrezygnować z ciastek, ale wszyscy zdają sobie sprawę, że nie uciułają pieniędzy nawet na rufę. Nieoczekiwanie samo życie podsuwa genialnie proste rozwiązanie. Dorośli nie mają czasu zajmować się codziennymi sprawami - zakupami, porządkami, wyprowadzaniem psów na spacer. Dzieci mogą ich zastąpić, oczywiście za drobną opłatą. Przysłuchujący się naradzie Starszy Pan, który przesiaduje na ławce z tą samą od lat gazetą w ręku, pomysł założenia własnego przedsiębiorstwa ocenia jako mistrzowskie posunięcie. Dzieci z zapałem urządzają siedzibę firmy. Robert mianuje siebie szefem - "bo do tego trzeba mieć aparycję i być mężczyzną". Piotrek zostaje głównym księgowym, Marcin rozwozi mleko i poranną prasę, Magda wyprowadza sporą gromadkę psów na spacer, Agata odprowadza maluchy do przedszkola. Dzieci trzepią dywany, myją okna, przyjmują wszelkie zlecenia. W gazecie znajdują dziwne ogłoszenia: Agencja przyśle ci dziesięciu panów... Kup swoje szczęście... Satysfakcja gwarantowana... Dochodzą do wniosku, że oni mogliby służyć pomocą również młodym klientom, poniżej dziewięciu lat, jak choćby ich nieśmiały kolega Kiciuś - może, gdyby zamknąć go w windzie z Izą, wreszcie wystękałby jej miłość. Zakładają Agencję Pomocy w Każdej Sprawie. Jako jeden z pierwszych odwiedza siedzibę firmy Starszy Pan, smutny, że już nikt nie bawi się na podwórku. Jednak sprawa, z którą przychodzi, jest chyba nie do załatwienia, bo to, czego szuka, jest ulotne jak marzenie.
Mimo przejściowych kłopotów, interes kwitnie. Nikt nie przejmuje się utyskiwaniem staruszki o kulach, że usługi są zbyt drogie, ani jedynkami w szkole. Gdy w grę wchodzi biznes, trzeba zapomnieć o ambicjach, twierdzi szef. Jego największą troską jest dbanie o wizerunek firmy. Kupuje wszystkim pracownikom telefony komórkowe, stale myśli o tym, jak walczyć z konkurencją. Nie ma czasu pójść z dziewczyną do kina, nawet w jej urodziny. Wręcza Agacie naszyjnik z pereł, najdroższy, jaki był w sklepie, ale ona nie chce przyjąć prezentu. Wkrótce zaczyna umawiać się z innym. W idealnie zorganizowanej firmie coś się psuje. Magda chce się pobawić przynajmniej w niedziele, Marcin zamierza nadrobić zaległości w szkole. Szef zwierza się księgowemu z kłopotów, ale Piotrek twardo domaga się zapłaty, zanim udzieli Robertowi przyjacielskiej rady - firma nie może sobie pozwolić na darmowe usługi. Pochłonięte zarabianiem pieniędzy dzieci, które dotychczas tak świetnie naśladowały dorosłych, zaczynają dostrzegać, że niepostrzeżenie wpadły w pułapkę. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
PERŁY SZCZĘŚCIA NIE DAJĄ
AutorElżbieta Jodko-Kula
2020.05.20 00:11:32
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman