Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PIENIĄDZE INNYCH LUDZI

 • Spektakl telewizyjny
 • Rok produkcji:
  2001
 • Premiera:
  2001. 05. 28
 • Barwny, 92 min

Współczesna sztuka amerykańska, ukazująca konflikt dwu mentalności: tradycyjno-konserwatywnej i cyniczno-pragmatycznej. Wyrazicielami pierwszej są stary Jorgenson i jego przyjaciółka Bea, kierujący wspólnie prowincjonalną firmą "Kable Nowej Anglii". Drugiej - bezwzględny rekin z Wall Street, niejaki Garrisona. Cyniczny gracz giełdowy wziął na celownik "Kable Nowej Anglii" stwierdziwszy, że na ich upadku można zarobić parę milionów. Próba polubownego załatwienia sprawy z Jorgensonem kończy się fiaskiem. Garrison skupuje więc akcje "Kabli...", by przejąć władzę w firmie. Rozpoczyna się zażarta walka o byt przedsiębiorstwa. Garrison "po trupach" dąży do celu. W drugim "obozie" nie ma jednomyślności. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
PIENIĄDZE INNYCH LUDZI
AutorJerry Sterner
PrzekładJarosław Strzemień

Nagrody
schowaj

 • 2002
  Sopot (Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry")-Nagroda im. Stefana Treugutta dla twórcy Teatru Tv
2022.05.21 05:30:16
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych