Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ODSZKODOWANIE

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    2001
  • Premiera:
    2001. 05. 06
  • 65 min

W 2000 roku Studio Teatralne Dwójki prezentowało spektakl "Śmierć za śmierć, czyli dobry chłopiec". Autorem sztuki był Marek Bukowski, reżyserem Władysław Kowalski, zdjęcia zrealizował Witold Adamek, a scenografię i kostiumy przygotował Arkadiusz Kośmider. W rolach głównych wystąpili: Andrzej Chyra, Dominika Ostałowska, Władysław Kowalski, Krzysztof Stroiński, Piotr Machalica. "Śmierć za śmierć, czyli dobry chłopiec" w intrygujący sposób nawiązywała do konwencji czarnego kryminału, demaskując przy tym bezlitośnie patologie polskiej współczesności. Główny bohater sztuki, policjant Rafał, prowadził śledztwo w sprawie zabójstwa młodego chłopaka na parkingu. W trakcie dochodzenia niespodziewanie okazało się, że banalne z pozoru morderstwo to tylko wąska furtka do świata brudnych afer, korupcji, podłości i cynicznej obłudy. Głównymi aktorami w tym teatrze zbrodni są zaś "nieskazitelni" politycy, znani biznesmeni oraz skorumpowani przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości i organów ścigania. "Odszkodowanie" jest niejako ciągiem dalszym perypetii bohaterów "Śmierci...". Tym razem Rafał musi rozwiązać zagadkę śmierci swego krewnego, biznesmena Marchowieckiego. Wszystko zaczyna się niewinnie. Prywatny detektyw Kostek prosi Rafała o pomoc w odzyskaniu długu, zaciągniętego przez Marchowieckiego. Kto jest wierzycielem? Tego Kostek nie zdradza, zasłaniając się troską o interesy klienta. Mimo perswazji Rafała, krewny bagatelizuje całą sprawę. Kilkanaście godzin później w jego mieszkaniu policja odnajduje spalone zwłoki mężczyzny. Czy to Marchowiecki? Odpowiedź ma przynieść analiza DNA. Na wyniki trzeba wszakże poczekać, albowiem instytut, prowadzący odpowiednie badania, co i raz ma tzw. trudności obiektywne. Tymczasem Rafał wpada w tarapaty. Jego udział w sprawie budzi podejrzenia zwierzchników i prokuratury. Inspektor i Renata również mają zastrzeżenia do niektórych zachowań Rafała, lecz starają się mu pomóc. Czasu wszakże jest niewiele. Młody policjant musi jak najszybciej oczyścić się z podejrzeń. Jednak, by to zrobić, trzeba znaleźć wyjaśnienie tajemniczych interesów biznesmena Marchowieckiego. Kluczem może być Kostek, lecz i on wkrótce zostaje zamordowany. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
ODSZKODOWANIE
AutorMarek Bukowski
2022.05.21 05:29:40
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski