Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WIECZÓR Z LALKĄ

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1997
  • Premiera:
    1998. 12. 28
  • Barwny, 36 min

Współczesna sztuka psychologiczno-obyczajowa autorki, którą interesują przede wszystkim ludzkie dramaty, trudne do wyrażenia stany ducha, to wszystko, co zawiera się między słowami. Subtelność w kreśleniu portretów psychologicznych postaci zwraca uwagę także w tej sztuce. Jestem taka jak ty, tylko o wiele brzydsza - mówi Ola do wielkiej lalki ze sklepu z zabawkami, przymierzając jej perukę. Dziewczyna też jest stale sama, przez okno obserwuje życie na ulicy, całującą się parę. W szkole czuje się osamotniona, inna. Koledzy nie zauważają okularnicy, koleżankom bardziej potrzebne są jej zeszyty niż ona sama. Teraz całe liceum żyje przygotowaniami do balu kostiumowego. Ola na złośliwe zaczepki koleżanek odpowiada, że przebierze się za podręcznik matematyki. Mama nie chce wypożyczyć jej swojej sukni, niedawno owdowiałej kobiecie sukienka, którą najbardziej lubił jej zmarły mąż, wydaje się najcenniejszą pamiątką, prawie relikwią. Ola musi radzić sobie sama. Gdy zabawa już trwa, w sali zjawia się dziewczyna w stroju lalki, w maseczce na twarzy. Budzi powszechne zainteresowanie wśród chłopców. Ten najprzystojniejszy, obiekt westchnień wszystkich dziewczyn w szkole, zaprasza ją do tańca. Jednak o dziewiątej lalka Priscilla wymyka się z balu. Przystojny Alek, który nigdy nie biegał za dziewczynami, zawsze otoczony tłumem wielbicielek, podąża jej śladem, lecz Priscilla znika na dobre, gdy próbuje się do niej za bardzo zbliżyć. W rękach chłopaka pozostaje peruka lalki, niczym pantofelek Kopciuszka w ręku księcia. Ale współczesny Kopciuszek ma więcej problemów niż baśniowy. Musi zrzucić maski, które dotychczas nosiła - najpierw zakompleksionego, brzydkiego kujona, potem pięknej, ale tandetnej lalki. Musi zwalczyć pokusę bycia jak inne, odrzucić to, co trąci blichtrem i schematyzmem, by odnaleźć siebie - i swojego księcia. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
WIECZÓR Z LALKĄ
Dramat
AutorHanna Kowalewska

Varia
pokaż

2023.01.18 00:12:40
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman