Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TRZY SIOSTRY

 • Spektakl telewizyjny
 • Rok produkcji:
  2012
 • Premiera:
  2012. 09. 24
 • Barwny, 102 min

Olga, Masza i Irina żyją w prowincjonalnym miasteczku. Zamożne i wykształcone dzieciństwo spędziły w Moskwie. Moskwa staje się dla nich i ich otoczenia symbolem ziemskiego raju. O stolicy się mówi i marzy - w Moskwie wszystko jest inne i lepsze, tam można zrobić karierę naukową, tam można poznać mężczyznę swojego życia. Prowincja to monotonia i smutek. A dookoła ludzie, którym życie przecieka przez palce, sfrustrowani i rozgoryczeni.
Najstarsza z sióstr - Olga jest nauczycielką i starą panną, która chętnie poślubi każdego, kto się jej oświadczy. Masza jest rozczarowana małżeństwem ze znacznie starszym nauczycielem w gimnazjum. Najmłodsza Irina.. Jest jeszcze brat Andriej i jego narzeczona, są oficerowie stacjonujący w mieście...
Podobnie jak w innych dramatach Czechowa, tak i tu ważna jest atmosfera - pełna niedopowiedzeń i niemocy. Ludzie żyją obok siebie, piją herbatę, rozmawiają i czytają książki. Wszyscy marzą o innym życiu, ale nie potrafią wyjść z "zaklętego kręgu".[TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
TRZY SIOSTRY
Dramat
AutorAntoni Czechow
PrzekładAgnieszka Lubomira Piotrowska

Patrz także:
schowaj

 • 1968
  Spektakl telewizyjny / Antoni Czechow / Jerzy Antczak
 • 1974
  Spektakl telewizyjny / Antoni Czechow / Aleksander Bardini
2022.05.21 05:55:16
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl