Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

GETSEMANI

 • Spektakl telewizyjny
 • Rok produkcji:
  2011
 • Premiera:
  2011. 10. 17
 • Barwny, 80 min

"Getsemani" to nowa sztuka angielskiego pisarza i dramaturga Davida Hare'a. Autor zainspirowany kulisami funkcjonowania brytyjskiej Partii Pracy i ekipy Tony'ego Blaira odsłania brutalne mechanizmy gry z władzą i o władzę, kulisy korupcji i obłudę wielkiej polityki.
Sztuka Davida Hare'a utrzymana jest w konwencji realistycznej. Akcja toczy się we współczesnej Anglii. Zbuntowana 16-letnia córka minister spraw wewnętrznych wywołuje swoim lekkomyślnym zachowaniem kryzys rządowy. Czym przykryć ten skandal w mediach? Jak ocalić reputację pani minister i premiera? Czy wizerunek jest ważniejszy od wyznawanych poglądów?
W rolę minister spraw wewnętrznych rządu Wielkiej Brytanii wciela się Magdalena Cielecka. - To jest oczywiście postać fikcyjna, ponieważ w tym spektaklu nie chodzi o prawdę historyczną, tylko o postawy ludzkie. Fundamentem tej sztuki jest polityka, lecz nie jest to spektakl o władzy - powiedziała PAP Life - Magdalena Cielecka. Problemy, przed którymi stoją postaci, wyzwalają w nich różne emocje. Bohaterowie zmieniają się pod wpływem wielu zdarzeń - dodała.
W tej, dość niefortunnej dla minister sytuacji, znajduje się także jej doradca Monique Toussaint, grana przez Agnieszkę Grochowską. - Moja postać jest osobą, która stoi w cieniu, lecz ma bardzo duży wpływ na wiele rzeczy. Doradza pani minister w wielu sprawach - jest osobą do zadań specjalnych - powiedziała PAP Life Agnieszka Grochowska. -Ta sztuka opowiada o świecie polityki, czyli przestrzeni wielkiej hipokryzji i dużego cynizmu - dodała Grochowska.[TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
GETSEMANI
Dramat
AutorDavid Hare
PrzekładMałgorzata Semil

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

 • 2012
  Sopot (Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry")-Grand Prix
 • 2012
  Sopot (Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry")-Grand Prix
  za reżyserię
 • 2012
  Sopot (Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry")-Grand Prix
  za rolę Otto Fallona
 • 2012
  Sopot (Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry")-Grand Prix
  za scenografię
 • 2012
  Sopot (Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry")-Grand Prix
  za scenografię
 • 2012
  Sopot (Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry")-Wyróżnienie aktorskie
  za rolę Suzette Guest
2023.01.18 00:37:58
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.