Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ROSYJSKIE KONFITURY

 • Spektakl telewizyjny
 • Rok produkcji:
  2009
 • Premiera:
  2011. 03. 07
 • Barwny, 73 min
  Lokacje: Podkowa Leśna.

Losy współczesnej inteligencji rosyjskiej, jej usilne, a zarazem groteskowe starania pogodzenia tradycji i wartości dawnego świata z wymogami epoki "ludzi biznesu".
"Rosyjskie konfitury", sztuka Ludmiły Ulickiej, odwołująca się do twórczości Czechowa, jest gorzkim portretem współczesnej Rosji, spauperyzowanej i zdegradowanej po latach komunizmu i postkomunizmu. Rzecz dzieje się w podmoskiewskiej daczy, rozpadającej się w dosłownym sensie tego słowa. W tej chylącej się ku upadkowi przestrzeni bohaterzy usiłują przeżyć, a nawet zachować pozory kultury i dobrego smaku, ale z każdym dniem jest to coraz trudniejsze. Uderza brak organizacji i jakiejkolwiek myśli nadającej sens ich egzystencji. Kwitną interesy na boku, bardziej obrotni pracują dla mafii. Młode pokolenie jest absolutnie pozbawione ideałów, nie widzi też nadziei na lepsze jutro. Wyjątkiem jest matka rodu, z uporem pracująca, by zdobyć środki na utrzymanie rodziny, ale i ona nie jest w stanie zapobiec egzystencjalnej i cywilizacyjnej katastrofie. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
ROSYJSKIE KONFITURY
Dramat
AutorLudmiła Ulicka
PrzekładAgnieszka Lubomira Piotrowska

Nagrody
schowaj

 • 2010
  Sopot (Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry")-Wyróżnienie aktorskie
2022.05.21 05:54:48
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych