Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SPRAWA DANTONA

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    2009
  • Premiera:
    2009. 11. 03
  • Barwny, 154 min

    Pierwotnie bezpośrednia transmisja spektaklu z Teatru Polskiego we Wrocławiu (Scena na Świebodzkim).

"Sprawa Dantona" Stanisławy Przybyszewskiej - transmisja głośnego spektaklu w reżyserii Jana Klaty. Przedstawienie Klaty zostało po premierze w roku 2008 obsypane nagrodami. Reżyser otrzymał za ten spektakl m.in. Nagrodę im. Konrada Swinarskiego oraz Laur Konrada na Festiwalu Sztuki Reżyserskiej "Interpretacje" w Katowicach. Przedstawienie uhonorowano także na festiwalach "Kontakt" w Toruniu i "Boska Komedia" w Krakowie. W interpretacji Klaty dramat Przybyszewskiej zyskał formę ostrej groteski czy wprost paszkwilu na na rewolucję i rewolucjonistów nie tylko z okresu Rewolucji Francuskiej. Reżyser pokazuje, jak wzniosłe ideały wolności, równości i braterstwa zamieniają się w bezwzględnej rywalizacji politycznej we własną karykaturę. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
SPRAWA DANTONA
Dramat
AutorStanisława Przybyszewska

Varia
pokaż

2017.11.24 01:02:58
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor