Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

HAMLET STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    2008
  • Premiera:
    2008. 03. 25
  • Barwny, 63 min

    Rejestracja przedstawienia Jerzego Grzegorzewskiego z Teatru Narodowego w Warszawie.

Premiera spektaklu "Hamlet Stanisława Wyspiańskiego" odbyła się w 2003 roku. Miała być pożegnaniem wybitnego artysty z teatrem. Ostatecznie była przedostatnią inscenizacją (Jerzy Grzegorzewski zmarł przedwcześnie, w 2005 roku), ale ostatnią z cyklu realizacji dzieł Stanisława Wyspiańskiego.
W "Studium o Hamlecie" autor "Wesela" dociekał zagadek tekstu arcydramatu Williama Szekspira, walcząc z anachronicznym teatrem. Grzegorzewski bohaterem przedstawienia uczynił samego Wyspiańskiego (w tej roli znakomity Wojciech Malajkat), którego nawiedzają duchy nie tylko postaci Szekspirowskich, lecz i z jego dramatów.
W wyrafinowanej wizji Grzegorzewskiego Wyspiański jest samotnym artystą, którego idee nie są rozumiane przez otoczenie. Krytycy podkreślali elegijny ton spektaklu, który traktowano również jako osobistą wypowiedź reżysera. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
HAMLET
AutorStanisław Wyspiański
2017.02.11 02:10:54
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl