Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

CZERWONE KOMETY

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    2007
  • Premiera:
    2008. 01. 07
  • Barwny, 63 min

"Czerwone Komety" (Rote Kometen) Andreasa Sautera i Bernharda Studlara (prapremiera listopad 2005, Berno, Szwajcaria) pokazuje, że święta Bożego Narodzenia mogą być kłopotliwe i męczące... nie tylko dla świętych Mikołajów.
Wszystko zaczęło się w wigilijny wieczór: Lili i Bibi, na lekkim rauszu po rodzinnym biesiadowaniu, zmęczone przygotowaniami, przysięgły sobie, że już nigdy nie dadzą się wciągnąć w świąteczny kołowrót. Nigdy więcej choinek, banalnych prezentów, objadania się u rodziców.
Mija rok i znów zbliżają się święta. Leopold z trudem wstaje po wczorajszej imprezie świątecznej w firmie, Lili proponuje mu na odtrucie ekologiczny jogurt, gdy nagle do mieszkania wpadają wzburzeni rodzice: nieznani sprawcy porwali ukochanego kota matki i w anonimowym liście zażądali zawrotnego okupu w wysokości 10 tysięcy euro.
Ojciec, wzięty dentysta, nie ma ochoty płacić, bo jaką mają gwarancję, że porywacze oddadzą kota, gdy już wezmą pieniądze, a wzburzona matka nawet nie chce tego słuchać. W dodatku w mieście od jakiegoś czasu szaleją dziwni terroryści, podpisujący się jako Czerwone Komety, którzy zabierają bogatym, aby dać biednym.
Tak rozpoczyna się pełna niespodziewanych zwrotów akcji zwariowana batalia o kocura, pieniądze, Boże Narodzenie, miłość, dziecko i ideologię. Wszystko się gmatwa i plącze, dowcip goni dowcip, a tempo nie spada ani na chwilę.
Sztuka młodej, ale cenionej już spółki autorskiej opowiada nie tylko o syndromie świątecznej depresji, lecz także jest przytykiem do młodego pokolenia o pustkę wewnętrzną, chaotyczność i niezborność idei i działań. Brak głębszych uczuć i przeżyć emocjonalnych przerodził się u wychowanych w dobrobycie dzieci rewolucjonistów 1968 roku w kompleks, z którym próbują sobie jakoś poradzić.[PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
CZERWONE KOMETY
AutorAndreas Sauter
AutorBernhard Studlar
PrzekładJacek Stanisław Buras

Varia
pokaż

2022.05.21 05:53:06
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego