Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MATKA JOANNA OD ANIOŁÓW

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    2006
  • Premiera:
    2006. 06. 06
  • Barwny, 145 min

    Bezpośrednia transmisja przedstawienia teatralnego wystawionego przez aktorów Teatru im. Kochanowskiego w Opolu.

Jest wiek XVII. Stojący w prowincjonalnym miasteczku na Smoleńszczyźnie klasztor sióstr urszulanek zostaje nawiedzony przez szatańskie moce; diabeł szczególnie dręczy przeoryszę, matkę Joannę. Miejscowi księża nie potrafią pomóc opętanym mniszkom, wzywają więc do walki z demonami egzorcystę, ojca Suryna. Jego głęboka wiara zostanie poddana próbie ogniowej - kapłan będzie musiał zmierzyć się z pokusami, które spotka teraz na swojej drodze. Obudzą się w nim nieznane dotąd namiętności... W opolskim Teatrze im. Jana Kochanowskiego Marek Fiedor stworzył niezwykłą, wielką inscenizację według prozy Jarosława Iwaszkiewicza; inscenizację, która, wedle słów reżysera, mówi o "skrajnych stanach w człowieku, o granicznych sytuacjach, o relacjach między sferą świętości i ciemną stroną ludzkiego istnienia". Spektakl ten zdobył wiele nagród, między innymi Grand Prix XXVII Opolskich Konfrontacji Teatralnych "Klasyka Polska 2002" , Nagrodę Specjalną Marszałka Województwa Opolskiego - 2002, wykonawcy zostali nagrodzeni zespołową nagrodą aktorską na czterdziestych drugich Kaliskich Spotkaniach Teatralnych (Przemysław Kozłowski zdobył tamże indywidualne wyróżnienie za rolę Ojca Suryna), reżyser otrzymał Nagrodę im. Konrada Swinarskiego i nagrodę za najlepszą reżyserię na Festiwalu Kontakt w Toruniu.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
MATKA JOANNA OD ANIOŁÓW
Opowiadanie
AutorJarosław Iwaszkiewicz

Varia
pokaż

Patrz także:
schowaj

2020.06.22 00:14:10
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych