Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SCAT CZYLI OD PUCYBUTA DO MILIONERA

 • Spektakl telewizyjny
 • Rok produkcji:
  2005
 • Premiera:
  2005. 12. 29
 • Gatunek:
  Musical
 • Barwny, 125 min

  Bezpośrednia transmisja przedstawienia teatralnego wystawionego przez aktorów Teatru Capitol we Wrocławiu.

"Scat", to wartka, pełna zabawnych gagów historia miłości młodego pucybuta do prowincjonalnej kwiaciarki, której marzeniem jest kariera baletowa. Prosta fabuła komedii miłosnej zostanie jednak opowiedziana w niecodzienny sposób - wszystkie treści płynące ze sceny są wyśpiewane jazzową techniką wokalną, tzw. scatem.
Konwencja spektaklu nawiązuje do niemego kina - mieszanina burleski, farsy komiksu i melodramatu pozwala na stworzenie wyrazistych, przerysowanych postaci. Wśród nich: złośliwy kelner, romantyczna kwiaciarka, zakochany pucybut, ekscentryczna gwiazda filmowa. Całość prowadzona będzie w wesołym, czasem lekko nostalgicznym tonie. Muzyka Leszka Możdżera czerpie z tradycji "rasowego" jazzu (progresja 251, Charlie Parker, fraza be-bop, swing lat 40.) Na gruncie teatru muzycznego jest to przedsięwzięcie absolutnie nowatorskie. Wykorzystanie jazzowej techniki improwizacji wokalnej do opowiedzenia fabuły to pomysł wrocławskiego reżysera i dyrektora artystycznego Capitolu Wojtka Kościelniaka. Autorem muzyki do tego niezwykłego zadania aktorskiego jest Leszek Możdżer - niekwestionowana gwiazda polskiego jazzu. Artystyczne ścieżki Leszka Możdżera i Wojtka Kościelniaka przecinają się mniej więcej co dwa lata. Po raz pierwszy spotkali się w Teatrze Muzycznym w Gdyni, gdzie wspólnie pracowali nad musicalem "Hair", a następnie nad muzyczną adaptacją szekspirowskiego "Snu nocy letniej".
W 2002 Wojtek Kościelniak - już jako dyrektor wrocławskiego Teatru Muzycznego - zaprosił Możdżera do współpracy przy tuwimowskich "Mandarynkach i pomarańczach". Podobnie jak w Gdyni - Kościelniak reżyserował, a Możdżer pisał aranżacje do tytułowej części spektaklu, a także muzykę do części drugiej, czyli "Balu w operze". Premiera "Mandarynek" stanowiła koncert galowy wrocławskiego Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Zimą 2004r. ponownie przystąpili do współpracy. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2024.03.01 00:54:37
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.