Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

JUTRO

 • Spektakl telewizyjny
 • Rok produkcji:
  1960
 • Premiera:
  1960. 01. 16
 • Czarno-biały, 48 min

Dramat ojca, emerytowanego kapitana Hagberda, obsesyjnie oczekującego powrotu zaginionego syna, który przed laty opuścił dom rodzinny. Hagberd systematycznie przygotowuje dom na powrót syna. Jest przekonany, że syn wróci jutro. Starannie planuje dla niego przyszłość, między innymi związek z dziewczyną z sąsiedztwa - Bessie. Kapitan pragnie skłonić syna do zawarcia z nią związku małżeńskiego. Bessie stopniowo ulega wizji kapitana. Bohater do tego stopnia idealizuje obraz nieobecnego syna, że nie jest w stanie rozpoznać go w pojawiającym się w końcu mężczyźnie. Bessie próbuje pojednać ojca z synem, w końcu uświadamia sobie, że mężczyzna nie zamierza zostać. Harry odchodzi bezpowrotnie. Kapitan Hagberd i Bessie już wiedzą, że nie będzie żadnego jutra. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
JUTRO
Dramat
AutorJózef Conrad Korzeniowski
PrzekładZbigniew Herbert

Patrz także:
schowaj

 • 1958
  Spektakl telewizyjny / Józef Conrad Korzeniowski / Roman Sykała
 • 1975
  Etiuda szkolna / Wojciech Maciejewski
 • 1990
  Etiuda szkolna / Dariusz Gajewski
2018.01.09 23:40:19
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego