Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KOPCIUSZEK

 • Spektakl telewizyjny
 • Rok produkcji:
  2005
 • Premiera:
  2005. 09. 10
 • Barwny, 20 min

Telewizyjna inscenizacja popularnej bajki braci Grimm w tłumaczeniu Jana Brzechwy, reżyserii Krystyny Jandy i gwiazdorskiej obsadzie złożonej z dziennikarzy TVP i TVN. Projekt został przygotowany na zamówienie Fundacji Charytatywny Bal Dziennikarzy w celu pozyskania funduszy dla regionalnych klinik onkologii dziecięcej. Całe przedsięwzięcie ma charakter "non profit". Widowisko zostanie nadane w obu telewizjach, z których wywodzą się "aktorzy": w Programie 1 TVP oraz w TVN. Program 1 Telewizji Polskiej jako partner projektu udostępnił studio nagraniowe, sprzęt do realizacji, zapewnił kostiumy i scenografię. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
KOPCIUSZEK
Baśń
AutorJakub Grimm
AutorWilhelm Grimm
PrzekładJan Brzechwa

Patrz także:
schowaj

 • 1987
  Spektakl telewizyjny / Jakub Grimm / Andrzej Maj
2017.02.11 01:52:19
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych