Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WYGNAŃCY

 • Spektakl telewizyjny
 • Rok produkcji:
  1988
 • Premiera:
  1988. 10. 10
 • Barwny, 133 min

Spektakl oparty na autobiograficznej sztuce Jamesa Joyce'a.
Pisarz Ryszard Rowan z żoną Bertą i synem powrócił do Irlandii po dziewięcioletnim pobycie w Rzymie. Dziennikarz Robert Hand, przyjaciel Ryszarda zakochany w Bercie, próbuje ją uwieść i umawia się z nią na schadzkę. Berta wyznaje wszystko mężowi. Ryszard daje żonie pełną swobodę postępowania. Dlaczego? Berta uważa, że dla własnych celów: chce być z Beatrycze, która jest jego muzą. Ryszard jednak składa wizytę przyjacielowi, dochodzi między nimi do szczerej rozmowy. Berta zastaje męża w domu Roberta. Ryszard wychodzi i zostawia żonę sam na sam z przyjacielem. Sytuacja ta będzie miała wpływ na dalsze relacje czwórki osób i ich psychologiczne tło.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
WYGNAŃCY
AutorJames Joyce
PrzekładLucjan Porembski
PrzekładZofia Porembska

Patrz także:
schowaj

 • 1961
  Spektakl telewizyjny / James Joyce / Jerzy Gruza
 • 1983
  Spektakl telewizyjny / James Joyce / Jan Sycz
2021.08.17 00:16:18
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego