Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

CZY MOŻNA SIĘ DOSIĄŚĆ?

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1976
  • Premiera:
    1976. 11. 24
  • Czarno-biały, 33 min

W restauracji spotykają się młodzi zakochani. On jest inżynierem u progu kariery, ona studentką z dobrego domu. Mimo iż są zakochani, to boją się wyznać sobie miłość. Błahe sprawy są dla nich pretekstem do drobnych sprzeczek. Przy stoliku obok kierownictwo zakładu, w którym pracuje chłopak, gości zagraniczną delegację. Gdy wydaje się, że młody inżynier odważy się w końcu poprosić dziewczynę o rękę, dosiada się do ich stolika, mimo oporów studentki, bezpośredni szef chłopaka. Ten bojąc się o swoją karierę, nie ma odwagi wyprosić nieoczekiwanego gościa.
Dziewczyna dostrzega w swym chłopaku cechy, których wcześniej nie zauważała. Widzi, że jest gotów wiele zrobić dla kariery i pieniędzy, że dla tych "wartości" gotów jest poświęcić szczęście osobiste. Takim był niegdyś jego szef, który dopiero dziś odkrył, ile stracił, podporządkowując wszystko pracy. Dziewczyna wykorzystując nieobecność chłopaka przy stoliku odchodzi, nie chcąc już wiązać z nim swego losu. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
CZY MOŻNA SIĘ DOSIĄŚĆ?
AutorJarosław Abramow-Newerly
2023.01.18 00:29:07
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency