Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

HOTEL "POD KULĄ ZIEMSKĄ"

 • Spektakl telewizyjny
 • Rok produkcji:
  1988
 • Premiera:
  1989. 04. 06
 • 51 min

"Baśń, przypowieść sceniczna, która nie ma związku z rzeczywistą historią, posiłkuje się jednak wieloma cytatami" - tak Stanisław Grochowiak określił swój dramat. Reżyser stworzył z tego materiału melancholijną i zabawną groteskę, której akcja - inaczej niż u Grochowiaka - rozgrywa się w jednej metafizycznej przestrzeni, w tytułowym Hotelu pod Kulą Ziemską.
Spektakl jest ironiczno-groteskowym dyskursem o mechanizmie dziejów, o kulisach tworzenia się historii, z pewnymi odniesieniami do współczesności.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
HOTEL "POD KULĄ ZIEMSKĄ"
AutorStanisław Grochowiak

Nagrody
schowaj

 • 1989
  Gdańsk (Festiwal "Młode Kino Polskie")-nagroda za scenografię
2021.08.24 00:16:30
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency