Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PAN DWADRZEWKO

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    2004
  • Premiera:
    2004. 06. 06
  • Barwny, 55 min

Malcowi niełatwo a bez pomocy bliskich niemal niemożliwe zracjonalizować owe odczucia, pogodzić się z nieodwracalnością czasu i nieuchronnością przemijania. Nie sposób wrócić do przeszłości. Ale przeszłość może powrócić do nas...
Taki przypadek wydarzył się przed parudziesięciu laty ojcu chłopca. Wraz z rodzicami, starszą siostrą i dziadkami wprowadził się do nowego, przestronnego mieszkania. Familijne życie płynęło miło i spokojnie aż do chwili, gdy w lokalu pojawił się nagle nieznajomy mężczyzna. Nieznajomy tylko przez chwilę, bowiem bezzwłocznie i szarmancko się przedstawił jako Dwadrzewko, przyjaciel domu. Nieco skonsternowana, lecz ujęta uprzejmością przybysza rodzina powitała go w swoich progach. Nie minęło jednak wiele dni, jak progi okazały się niezupełnie swoje. Stanęli w nich kolejni nieproszeni goście, w tym dama w bieli, starsza pani w czerni, oraz, ku uciesze dziadka, dziewczyna bez jakiegokolwiek przyodziewku. Najazd duchów byłych mieszkańców domu bo w astralną naturę przybyszów nikt już nie wątpił nadal trwał, budząc raczej zaciekawienie i sympatię, niż złość, czy strach. Ten miał dopiero nadejść.
Ojcowska opowieść o tajemniczych wydarzeniach zapamiętanych z dzieciństwa, choć tajemnicza, niepokojąca, a nawet przerażająca, pomoże chłopcu otrząsnąć się z doświadczanej na pogrzebie traumy, oswoić się z lękiem przed samotnością i przemijaniem. Straszne bywa umieranie, nie śmierć, która nawet po tamtej, niepojętej stronie bytu pozwoliła panu Dwadrzewko zachować spokój i życzliwość wobec wciąż żywych bliźnich. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
PAN DWADRZEWKO
AutorLidia Amejko
2022.05.21 05:46:00
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman