Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

NA WSI

 • Spektakl telewizyjny
 • Rok produkcji:
  2004
 • Premiera:
  2005. 01. 24
 • Gatunek:
  Dyplom magisterski
 • Barwny, 89 min

Rodzina w stylowym wnętrzu pokaźnego domostwa przebudowanego ze starego spichlerza. Para londyńczyków z dziećmi porzuciła zgiełk wielkiej metropolii i zaszyła się na spokojnej wsi. Richard jest lekarzem, Corinne wychowuje potomstwo i zajmuje się domem. Sielska idylla?
Już pierwsza scena spektaklu przekonuje widza, że za pozorami normalności kryją się ostre konflikty i mroczne tajemnice. Niewiele trzeba, by mocno dały znać o sobie. A tym razem trudno mówić o błahym pretekście. Mężczyzna przywiózł bowiem pod rodzinny dach młodą dziewczynę. Wedle relacji Richarda, leżała bez czucia na poboczu drogi. Groziło jej śmiertelne niebezpieczeństwo Każdy porządny człowiek, a zwłaszcza lekarz, postąpiłby tak samo w podobnej sytuacji! Ale Corinne okazuje nieufność. Dopomóc - owszem, ale dlaczego wieźć ofiarę do swego domu, nie do szpitala? Kim jest ta nieprzytomna kobieta? Dlaczego straciła świadomość? Czy na pewno nie miała torebki z dokumentami? A może ze strzykawkami? Dopóki bohaterowie ze sobą rozmawiają, trudno rozpoznać relacje zachodzące między nimi, zrozumieć wzajemne pretensje, poznać przyczyny nabrzmiewającego konfliktu. Lecz Richard i Corinne nie zawsze potrafią panować nad swoimi emocjami. Gdy zaczynają krzyczeć, kiedy pękają wszelkie hamulce, ze strzępków rzucanych słów możemy wreszcie rozpoznać sytuację panującą w tej przykładnej z pozoru rodzinie. Małżeństwo Richarda i Corinne to zgliszcza i ruiny! Na nic zdała się ucieczka z miasta. Dawne kłamstwa i małe trujące kłamstewka, grzechy, czyny niegodne deontologii lekarskiej, a nawet ścigane prawem występki towarzyszą im także w nowym otoczeniu. Czy istnieje cień szansy na pojednanie małżonków? Czy warto podejmować podobne wysiłki?
Martin Crimp, absolwent Kolegium Św. Katarzyny w Cambridge, jest autorem wielu utworów dramatycznych wystawianych na scenach Londynu i Nowego Jorku. Polscy teatromani mieli już okazję poznać jego sztukę "Getting Attention" wystawianą pod tytułem "Obróbka" w łódzkim Teatrze im. Jaracza, w warszawskich "Rozmaitościach" i w Teatrze Telewizji.[ [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
NA WSI
AutorMartin Crimp
PrzekładMałgorzata Semil
2022.03.26 00:08:43
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych