Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KAMIENICA NA NALEWKACH CZYLI SZLAGIERY ŻYDOWSKIEJ ULICY

  • Widowisko telewizyjne
  • Rok produkcji:
    2000
  • Premiera:
    2001. 01. 10
  • Barwny, 2 części x ok. 59 min

Barwna, głośna, zabawna, czasem melancholijna, a czasem sprośna - taka była przedwojenna warszawska ulica Nalewki. Mieszkali tu Polacy, Żydzi, bawiły się razem ich dzieci. Tętniło codzienne życie, wtopione w szum wielkiego miasta. Ulica jak inne, gdzie jedni się rodzą, a drudzy odchodzą... Nalewki jednak miały niepowtarzalną atmosferę, jakiś swoisty urok przenikającego folkloru. Wyglądając przez okno jednej z kamienic, w tym samym momencie można było ujrzeć strojną paniusię idącą do cukierni, rabina jadącego powozem, czy żydowską kapelę podwórkową, zbierającą rzucane pieniądze na przeżycie.
Dawnego gwaru już dzisiaj nie słychać. Nie ma Icka, piekarza czy krawca... ale jest coś, co chcemy zatrzymać nie tylko na skrawkach papieru. Jest to nasza pamięć o miejscach, których nie sposób zapomnieć, gdzie jest zakotwiczona cząstka nas. (z materiałów promocyjnych Teatru Żydowskiego).

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2023.01.18 00:28:44
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego