Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KŁAMSTWO

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1972
  • Premiera:
    1973. 02. 19
  • Czarno-biały, 77 min

Dramat psychologiczno - obyczajowy, którego akcja toczy się w latach 60. w środowisku szwedzkich naukowców. Andreas i Anna są dobrze sytuowanym małżeństwem z dwójką dzieci. Na zewnątrz tworzą tzw. dobre małżeństwo. W rzeczywistości jest to sformalizowany, chłodny związek, w którym nie ma przyjaźni, szczerości, czułości. Oboje są w tym związku samotni. Wspólne wyjścia na spotkania towarzyskie pokazują jedynie obłudę i zakłamanie ludzi, w kręgu, których żyją. Przypadkowa zdrada ze strony Andreasa staje się pretekstem do poważnej rozmowy z żoną. Anna przyznaje się do trwającego od 8 lat związku z innym mężczyzną. Oboje oceniają swoje małżeństwo, usiłują dociec, który moment był punktem krytycznym. Decydują się na rozstanie. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
KŁAMSTWO
AutorIngmar Bergman
PrzekładAriadna Bohdziewicz (z jęz. angielskiego)
2017.02.11 01:48:43
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor