Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

GRY MIŁOSNE

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    2003
  • Premiera:
    2004. 05. 10
  • Barwny, 89 min

Dan dobrze wie, co robić. Chce czym prędzej przesadzić aspidistrę w bardziej wilgotne miejsce. Doświadczony ogrodnik uczyniłby to już dawno, gdyby tylko znalazł wolną chwilę w kieracie codziennych obowiązków. Także żona Dana, Louise, nie ma wątpliwości. Pragnie szczęścia dla synów. Niestety, jak dotąd fortuna nie rozpieszczała żadnego z braci. Zwłaszcza starszego, Pete'a, który ma szczególnego pecha. W dzieciństwie, gdy bawił się pod deską do prasownia, kot zrzucił mu na głowę żelazko. Odtąd jest jakiś dziwny. Zrobił się jeszcze dziwniejszy po pobycie w Las Vegas. Wyjechał tam z poznaną przypadkiem dziewczyną szefa karuzeli, ożenił się, po czym szybko wrócił do domu. Bez żony, samochodu i pieniędzy. Odtąd prawie nie odzywa się do domowników. Wyjątkiem jest Romy, narzeczona młodszego brata, Johnny'ego, z którą kłóci się nieustannie. Dochodzi nawet do rękoczynów. Zupełnie jakby sensem życia uczynił dręczenie młodej kobiety. A przecież należy się jej odrobina spokoju po dwóch nieudanych małżeństwach. Ona chciałaby niewiele: własnego domu z huśtawką na ganku, rodzinnego szczęścia, gromadki dzieci, a z czasem - także wnuków. Czy spełnią się te pragnienia? Szanse są niewielkie. Bo Romy już poznała marzenia Johnny'ego, który wie, co robić z własnym życiem. Chce pojechać do Nashville, pracować w stadninie i grać na gitarze...
Autor sztuki, Don Nigro urodził się w Ohio, studiował filologię angielską na stanowym uniwersytecie, a następnie dramaturgię na uniwersytecie w stanie Iowa. Jest autorem ponad stu sześćdziesięciu utworów wystawianych w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, w Wielkiej Brytanii, Niemczech, w odległej Australii, a ostatnio także w naszym kraju. W "Grach miłosnych" ukazuje przekonująco, dobitnie, choć ze zrozumieniem i życzliwością dla ludzkich słabości, obraz codzienności rodziny z amerykańskiej prowincji. Kreśli świetnie oddany przez doborową obsadę spektaklu wizerunek życia spokojnego, pozornie uładzonego, choć niewolnego od tlących się konfliktów, skrywanych sekretów i tłumionych namiętności. Te pierwsze strzelą wysokim płomieniem, drugie wychyną na światło dzienne, a trzecie wybuchną lawiną sprzecznych uczuć na wieść o nieoczekiwanym wydarzeniu - gdy John otrzyma wysoki spadek po nader zamożnym, kiedyś często goszczącym na farmie, a od dawna już nieoglądanym przyjacielu rodziny. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
GRY MIŁOSNE
AutorDon Nigro
PrzekładMichał Ronikier
2022.05.21 05:44:12
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman