Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

OPATRZNOŚCI BOSKIEJ DZIEŁO

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1988
  • 52 min

Telewizyjna wersja przedstawienia Państwowego Teatru Lalki i Aktora w Lublinie. Autorka tej "komedyi polskiej", żona księcia Michała Kazimierza Radziwiłła, wystawiła swój utwór w teatrze domowym w Nieświeżu, 11 grudnia 1746 r. Aktorami byli domownicy, a reżyserem przedstawienia - dworzanin Jakub Fryczyński. Opowieść o zwycięstwie dobra i sprawiedliwości nad zawiścią i złem nawiązuje do znanego motywu Królewny Śnieżki i okrutnej macochy.
Królowa Zenobia dowiaduje się od czarodziejskiego zwierciadła, że jej córka Julija jest od niej piękniejsza. Zawistna matka różnymi sposobami próbuje pozbyć się córki, lecz złe zamiary królowej spełzają na niczym. Niewinnej dziewczynie sprzyja dobry los i czuwa nad nią Boska Opatrzność. Stylowe widowisko aktorsko- lalkowe, o dużej urodzie plastycznej, pełne wdzięku i uroku. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
OPATRZNOŚCI BOSKIEJ DZIEŁO
AutorFranciszka Urszula Radziwiłłowa
2017.04.04 01:11:22
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency