Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PALCEM PO MAPIE

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1989
  • 41 min

Fabularyzowane scenki, których osnową są wiersze polskich poetów, tworzą dramaturgiczną całość, przedstawiającą życie codzienne licznej rodziny. Jedno z dzieci chce porzucić kraj i wyjechać za granicę. Ale okazuje się, że są takie miejsca, których nie można zastąpić, zwycięża przywiązanie do ojczystego kraju i chłopak rezygnuje z wyjazdu. Wykorzystano wiersze: Ludwika Jerzego Kerna "Wisła", Joanny Kulmowej "Czy są proste kraje", "Takie miejsce", Jerzego Jesionowskiego "Kłopot z geografią", "Egzamin", "Nie do wiary", Jana Brzechwy "Sójka", "Globus", "Depesza", Danuty Wawiłow "Na Placu Zamkowym", Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego "Warszawski wiatr", Wandy Chotomskiej "Krakowiak", "Deszcz", "Preludium deszczowców", "Dziura w moście", "Dom z klocków". [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.08.04 01:16:06
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski