Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

AWANTURY I WYBRYKI MAŁEJ MAŁPKI FIKI-MIKI

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1989
  • Cz. 1 - 39 min ; Cz. 2 - 31 min

Przeniesiony do telewizji spektakl powstał w Teatrze Lalki i Maski "Groteska" w Krakowie. Bohaterowie znanej książki Kornela Makuszyńskiego rozpoczynają wielką wędrówkę po Czarnym Lądzie. Małpkę Fiki-Miki i jej przyjaciela, Murzynka Goga-Goga, czekają niezliczone przygody wśród srebrzystych palm, w krainie słoni i wielbłądów. Wreszcie wracają drogą morską z Afryki do Polski. Wybierają się w odwiedziny do Koziołka Matołka.
W drugiej części widowiska spotykają się bohaterowie dwóch bardzo popularnych książeczek dla dzieci Kornela Makuszyńskiego - psotną małpkę Fiki-Miki i Murzynka Goga-Goga gości w Pacanowie Koziołek-Matołek. Czas spędzony na zabawie szybko mija, małpka i jej przyjaciel wracają drogą powietrzną do rodzinnej Afryki. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
AWANTURY I WYBRYKI MAŁEJ MAŁPKI FIKI-MIKI
AutorKornel Makuszyński
2017.02.11 01:39:44
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman